Publicat pe

Denisa Cotovanu, vicecampioană

Cupa Europeană organizată în premieră de Federația Română de Culturism și Fitness (FRCF) la Sibiu, a fost un real succes, datorită organizării ireproșabile și a rezultatelor excepționale obținute de sportivii români.

.

Ca premieră – în acest an – la Campionatele Naționale de Culturism și Fitness, din brigada de arbitri au facut parte și arbitri IFBB Elite Pro. La masa de arbitraj s-au aflat Ludmila Čížová din Cehia și José María García din Spania.

.

La Cupa Europeană sportivii români au obținut 51 de medalii, din care 17 de aur, 18 de argint și 16 de bronz. Competiția s-a desfășurat sub auspiciile Federației Internaționale de Culturism și Fitness ( IFBB) și a președintelui IFBB Dr. Rafael Santonja. Acesta nu a putut fi prezent dar a fost cu sufletul alături de familia FRCF.

.

Ieșeanca Denisa Cotovanu a devenit Vicecampioană Natională Junioare la categoria Women’s Bikini 2021. Sportiva a fost antrenată de Radu Lungu la clubul sportiv Weider Gym.

Felicitari atât ei cât și antrenorului! Mult succes în continuare!